Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Mały domek dla każdego


Małe domy można budować również wśród zwartej zabudowy miejskiej.
Małe domy można budować również wśród zwartej zabudowy miejskiej.

       W bogatych krajach Zachodu pojawił się nowy ruch społeczny -Tiny House Movement czyli Ruch Małych Domów. Ruch ten opiera się na wnioskach z badań psychologicznych i socjologicznych przeprowadzonych w Stanach zjednoczonych i innych państwach Zachodu. Badania te pokazały że rosnący metraż domu przeciętnej rodziny oraz jej zamożność jest skorelowany z wzrastającą ilością przypadków depresji, prób samobójczych, narkomanii i innych patologii. Badacze doszli do wniosku że, wraz z wzrastającym metrażem, każdy z członków rodziny zamyka się w swoim pokoju i izoluje od reszty. Taka izolacja powoduje że, narasta poczucie samotności i bezsensu. Alternatywą dla kontaktów z rodziną staje się oglądanie telewizji. Wcześniej młode pokolenie uczyło się świata i relacji międzyludzkich poprzez rozmowy i naśladowanie rodziców. W czasach dobrobytu izolacja od dorosłych i czerpanie wiedzy tylko z przekazu telewizyjnego powoduje, że proces kształtowania postaw społecznych dzieci ulega znacznemu zaburzeniu. Przekaz telewizyjny opiera się na skrótowości, powierzchowności, epatowaniu okrucieństwem oraz propaguje konsumpcjonizm. Nic więc dziwnego, że osoby wychowane w oparciu o takie przekazy mają w późniejszym życiu poważne problemy emocjonalne i społeczne. Lekarstwem na taką patologiczną sytuację staje się porzucenie dużych i drogich domów narzecz ich dużo mniejszych kuzynów - Tiny House.

      Osoby zainteresowane zapoznaniem się z szerszym tłem społecznym Ruchu Tiny House zachęcam do samodzielnego przestudiowania Internetu. Na zachętę przedstawiam linki do stron wprowadzających w temat:

http://en.wikipedia.org/wiki/Small_house_movement

http://www.thetinylife.com/what-is-the-tiny-house-movement/

http://video.pbs.org/video/1553961054/

Oraz wiele, wiele innych.....

Małe domy bardzo łatwo jest przenieść w inne miejsce.
Małe domy bardzo łatwo jest przenieść w inne miejsce.

Zalety małych domów w porównaniu z dużymi:

 • Mały dom wymaga dużo mniejszej (tańszej) działki - można np. wybudowac taki dom u rodziców w ogródku lub kilka domów ze znajomymi na działce przewidzianej na jeden dom.
 • Mały dom jest tańszy w budowie - często w ogóle nie trzeba brać kredytu lub minimalny (łatwy do spłacenia).
 • Mały dom szybko się buduje - Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologi budowlanych często wystarczy dwu-tygodniowy urlop, aby móc wprowadzić się do własnego M!
 • Za mały dom płacimy mniejsze podatki!
 • Mały dom dużo łatwiej się sprząta!
 • Mały dom można łatwiej i taniej ogrzać - wystarczy np komiek z płaszczem wodnym lub tzw. kozą!
 • Dzięki małemu domowi częściej przebywamy na zewnątrz domu w otoczeniu natury, dzięki temu hartujemy organizmy i poprawiamy kondycję własną i naszych najbliższych!
 • Mały dom powoduje poprawę jakości relacji rodzinnych - wzmacnia szczególie takie cechy jak : współodpowiedzialność, empatię, rzetelność. Dzięki małemu domowi i bliskim relacjom możemy wcześniej zauważyć różne niepokojące sygnały w zachowaniu latorośli i skutecznie im przeciwdziałać.

  Ludzie zafascynowani wielkimi rzeczami często posługują się hasłem: "Duży może więcej", lecz zapominają że: "Mały umie lepiej!". A przecież wszyscy wiemy że, w życiu liczy się przede wszystkim jakość.

Wnętrze małego domu może być bardzo wygodne.
Wnętrze małego domu może być bardzo wygodne.

Technologia.  Mały dom można wybudować w praktycznie każdej technologii budowlanej. Jednak wyjątkowe cechy  technologii paneli SIP powodują, że budowa małego domu w tej  technologii jest szczególnie korzystna dla inwestorów.

 • Panele magnezowe MgO Green mają obie powierzchnie zewnętrzne wykończone "na gotowo", tak więc po zmontowaniu konstrukcji budynku nie wymagane są żadne, dodakowe prace wykończenieniowe oprócz oczywiście zmiany koloru.
 • Panele MgO Green montuje się bardzo łatwo bez udziału skomplikowanych narzędzi czy też ciężkiego sprzętu budowlanego. Montaż konstrukcji budynku odbywa się bez udziału prac "mokrych" a ponieważ panele są odporne na opady atmosferyczne, montaż taki można wykonać bez wzgędu na warunki atmosferyczne.
 • Panele MgO Green są bardzo dobrze izolowane termicznie. nie ma więc konieczności dodatkowego ocieplania ścian czy stropu. Dzięki bardzo dobrym parametrom cieplnym paneli mozna dodatkowo zaoszczędzić na ogrzewaniu budynku.
 • Panele MgO Green są uniwersalne: można z nich wykonać konstrukcje ścian nośnych, stropodachu, oraz podłogi na gruncie.
 • Panele MgO Green są bardzo lekkie. Konstrukcje budowlane z paneli wymagają minimalnych fundanementów o niskiej nośności. Możemy taki fundament zredukować do pojedy.ńczych słupków podporowych lub np. pali wkręcanych. Spowoduje to dalsze obniżenie kosztów budowy.
Dach pulpitowy jest bardzo wytrzymały.
Dach pulpitowy jest bardzo wytrzymały.

Oferta. Małe domy mogą mieć różne kształty. Ze względów ekonomicznych korzystny jest kształt jak najbardziej zwarty. Polecany jest szczególnie kwadrat lub prostokąt jak najbardziej zbliżony do kwadratu. W internecie można znależć wiele projektów dla budynków o metrażu niewielkiego mieszkania. Zainteresowanym polecam np. tę stronę: http://porady.domiporta.pl/poradnik56,126926,13418412,Domy_wielkosci_mieszkania.html

Każdy z zaprezentowanych tam projektów da się bez trudu zrealizować w technologi Paneli MgO Green. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielem firmy LSTech Homes (np. ze mną), złożyć zlecenie a  nasi projektanci przygotują dla Państwa odpowiedni projekt.

      Firma LSTech Homes opracowała dla swoich klientów coś gotowego: Systemowy Ekonomiczny Dom Rosnący  (SEDR). Podstawą systemu jest dom o wymiarach zewnętrznych 400 x 600 cm i zwieńczony dachem pulpitowym. Dom taki posiada ocieploną samonośną podłogę - 21m2 powierzchni użytkowej - dzięki czemu budynek taki można posadowić na przysłowiowych "trylinkach". Zestawy oferowane są w kilku odmianach:

 1. Zestaw  A - pełny, zawiera elementy niezbędne do budowy: podłogi, czerech ścian. oraz dach.
 2. Zestaw B - bez ściany pulpitowej, zawiera komplet elementów ale bez ściany pulpitowej.
 3. Zestaw C - bez ściany szczytowej, zawiera komplet elementów ale bez ściany szczytowej.
 4. Zestaw D - bez ściany szczytowej oraz pulpitowej, zawiera komplet elementów bez ściany szczytowej oraz pulpitowej.

Dodatkowo, każdy z tych zestawów można zakupić w wersji okrojonej bez podłogi.

    Dzięki tak przygotowanym zestawom możemy zacząć budowę od najmiejszej wersji bazowej - zestaw A. Pozwoli on nam zmontowac budynek o powierzchni użytkowej 21m2. Jeśli zajdzie potrzeba dokupujemy następnie zestaw B i powiększamy nasz budynek do rozmiaru 42 m2. Jeżeli w dalszym ciągu potrzebujemy więcej przestrzeni nie pozostaje nam nic innego jak dokupić dodatkowo dwa zestawy typu D. Po zmontowaniu mamy łączną powierzchnię użytkową 84 m2.

   Ściany wewnętrzne w takim budynku realizujemy w technologii szkieletu stalowego obłożonego płytą kartonowo-gipsową lub magnezową i izolowany wełną mineralną.

Największa sztuką jest racjonalne urządzenie wnętrza.
Największa sztuką jest racjonalne urządzenie wnętrza.

Ile to kosztuje?

Koszt wybudowania domu z składników SEDR składa się z kilku składników:

 1. Fundamenty. Koszt posadowieniabudynku jest całkowicie zależny od wybranego przez inwestora rodzaju fundamentu i warunków gruntowych. Możliwe jest posadowienie na fundamentach ciągłych, a także na słupach fundamentowych, słupach wkręcanych oraz na ocieplonej płycie fundamentowej. Ten ostatni system fundamentowy pozwala na zrezygnowanie z ocielonej podłogi.
 2. Zestawy SEDR. Przygotowane przez firmę LS Tech Homes zestawy składają się z odpowiednio przyciętych i ponumerowanych paneli MgO Green Panel oraz zestawu elementów łączących belek drewnianych oraz kątowników pultrudowanych z żywicy i włókna szklanego. Orientacyjne ceny poszczególnych zestawów wynoszą (ceny netto):
  • Zestaw A z podłogą         - 15 222 zł
  • Zestaw A bez podłogi      - 12 225 zł
  • Zestaw B z podłogą         - 13 333 zł
  • Zestaw B bez podłogi        - 9 836 zł
  • Zestaw C z podłogą          -13 943 zł
  • Zestaw C bez podłogi      - 10 446 zł
  • Zestaw D z podłogą          - 11 554 zł
  • Zestaw D bez podłogi         - 8 057 zł
  (Podane powyżej ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej)
 3. Montaż konstrukcji. Montaż zakupionego budynku jest stosunkowo prosty. Jeśli czujemy się na sile możemy wykonać to we własnym zakresie. Do zmontowania potrzeba minimum trzech mężczyzn i umiejetność posługiwania się wiertarką oraz wkrętarką. Możemy liczyć na wsparcie i doradztwo techniczne ze strony firmy LSTech Homes. Dodatkowo należy posiadać umiejętność szpachlowania i malowania. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach samodzielnie zmontować konstrukcji, możemy zamówić usługę montażu przez autoryzowana ekipę montażową. Koszt wynajęcia takiej ekipy do zmontowania pojedyńczego zestawu to: ok 2 700 zł netto (bez kosztów dojazdu i zakwaterowania).
 4. Ściany działowe. Oferowany budynek jest jednoprzestrzenny tzn. nie zawiera ścianek działowych. Do zasiedlenia niezbędne jest postawienie ścianek działowych odzielających poszczególne pomieszczenia np. łazienkę. Orientacyjna koszt materialłów niezbędnych do postawienia  ściany w technologii szkieletu stalowego pokrytego płytami karton gipsowymi i wypełnionego wełną mineralną, wynosi 56 zł/m2 netto. Koszt robocizny wykonania takiej ściany to  kwota ok  77 zł.m2 netto.
 5. Prace wykończeniowe. Koszt prac wykończeniowych jest uzależniony od ilści instalacji jakie bedziemy chcieli zamontować. Dotyczy to instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i grzewczej. Ponieważ budynek jest bardzo dobrze zaizolowany termicznie do ogrzania go w naszym klimacie wystarczy urządzenie o mocy 5 kW (dla SEDR-a o maksymalnej powierzchni).

 

Pozdrawiam i zapraszam do korzystania z naszej oferty.