Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Edukacja


     Prowadząc  przez lata działalność w recyklingu i budownictwie ekologicznym, okazało się że niezbędna jest też edukacji zwłaszcza młodzieży w zagadnieniach, którymi zajmowałem się zawodowo. Przygotowałem więc szereg prezentacji przyblizajacych tematy recyklingu i budownictwa ekologicznego. Prezentacje te były podstawą moich wystapień i wykładów w ramach zorganizowanych seminariów, konferencji i kursów kształceniowych. Poniżej  zestawienie tematów tych wystapień:

 

[pobierz] 0.2 MB styropian

Prezentacja przedstawiona na seminarium zorganizowanym przez Reginalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w Maju 2009 roku z okazji swięta Dni Ziemii. Przedstawia technologie recyklingu tego popularnego materiału budowlanego - styropianu. Prezentacja została uzupełniona pokazem próbek materiałów wystepujących w procesie recyklingu: wsadu, półproduktów i produktów recyklingu

[pobierz] 4.3 MB technologia-recyklingu-tworzyw-sztucznych1

Prezentacja przedstawiona na seminarium zorganizowanym przez Reginalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w Maju 2010 roku z okazji swięta Dni Ziemii. Przedstawia najpopularniejsze technologie stosowane w recyklingu tworzyw termoplastycznych. Prezentacja została uzupełniona pokazem próbek materiałów wystepujących w procesie recyklingu: wsadu, półproduktów i produktów recyklingu

[pobierz] 3.5 MB ekologiczny-dom

Prezentacja przedstawiona na seminarium zorganizowanym przez Reginalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w Maju 2012 roku z okazji swięta Dni Ziemii. Przedstawia ekologiczny ranking materiałów budowlanych na bazie obliczonych dla nich tzw."śladów węglowych". Rozprawia sie z mitami dot. ekologiczności niektórych z tych materiałów. Prezentacja została uzupełniona pokazem próbek współczesnych ekologicznych materiałów budowlanych.

[pobierz] 0.1 MB recykling---skrot

Prezentacja pt. "Recykling zaczyna sie w domu" przedstawiona na seminarium zorganizowanym przez Reginalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w Maju 2011 roku z okazji swięta Dni Ziemii. Przedstawia różne praktyczne sposoby na przetworzenie własnych śmieci w domu i na budowie. Prezentacja została uzupełniona pokazem próbek materiałów uzyskanych w procesie "chałupniczego" recyklingu. Z powodu obszernosci materiału przedstawiono jedynie skrót ww prezentacji.

[pobierz] 0.1 MB recykling-edukacja---skrot

Prezentacja pt. "Recykling - edukacja"  to wersja poprzedniej prezentacji w języku angielskim. Pprzedstawiona została na konferencji zorganizowanym przez CIFAL przy UNESCO w Płocku w Maju 2011 rokui. Przedstawia różne praktyczne sposoby na przetworzenie własnych śmieci jako podstawa procesu edukacyjnego w kształceniu postaw ekologicznych. Prezentacja została uzupełniona pokazem próbek materiałów wytworzonych metodami "chałupniczego" recyklingu. Z powodu obszernosci materiału przedstawiono jedynie skrót ww prezentacji.

[pobierz] 0.1 MB ekobudownictwo--skrot

Cykl wykładów na temat Ekobudownictwa zorganizowany w ramach kursów kształceniowych dla dorosłych w w celu podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych w Maju 2013 roku. Cykl składał sie z 6 wykładów na bazie prezentacji Power Point  uzupełniony pokazem próbek materiałów budowlanych i prezentacją filmów edukacyjnych. Z powodu obszernosci materiału przedstawiono jedynie skrót ww prezentacji.

[pobierz] 0.1 MB oze-skrot

Cykl wykładów na temat Odnawialnych Źródeł Energii zorganizowany w ramach kursów kształceniowych dla dorosłych w celu podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych w Czerwcu 2013 roku. Cykl składał sie z 7 wykładów na bazie prezentacji Power Point, uzupełniony pokazem próbek materiałów budowlanych i prezentacją filmów edukacyjnych. Z powodu obszernosci materiału przedstawiono jedynie skrót ww. prezentacji.